عسل طبیعی در طب سنتی

عسل درمانی در فرهنگ‌های مختلف ریشه داشته است. برای مثال سومریان حدودا ۳۰٪ از درمان‌های دارویی خود را با عسل طبیعی انجام می‌دادند. در هند، عسل یکی از مهمترین عناصر طب کهن و سنتی هندوها یعنی سیدها و آیوروداست. در مصر باستان کاربرد عسل برای درمان بیماری‌های پوستی و چشمی اثبات شده است و همچنین از آن به عنوان مرهمی طبیعی‌ بر روی زخم‌ها و سوختگی‌ها استفاده می‌شده است. فرهنگ‌های دیگر نیز از عسل برای اهداف دارویی گوناگون بهره می‌برند. شما هم می‌توانید برای خرید عسل طبیعی و گنجاندن این خوراکی فوق‌العاده در رژیم غذایی خود اقدام کنید.

عسل طبیعی در قرآن

از عسل در قرآن در ایات 68 و 69 سوره نحل نام برده شده است و به خلقت زنبور عسل اشاره شده و نشانه‌ای از آیات خداوند برای اهل فکر شمرده شده است (نامگذاری سوره به نحل به معنای زنیور عسل نیز به احتمال زیاد بخاطر همین ایات است).

عسل در قرآن مایه شفای همه مردم شمرده شده است. نکته جالب اینکه خدواند فقط در جای دیگر (در سوره اسراء)، چیزی را شفابخش معرفی کرده که آن قرآن کریم است و البته آن را شفایی برای مومنین دانسته است. شاید بتوان گفت خدا هم شفابخش جسمی و هم شفابخش روحی را معرفی کرده است که مقایسه این دو آیه جای تامل بیشتری دارد.

امروزه عسل کانون توجه بسیاری از تحقیقات علمیِ جوامع پزشکی قرار گرفته تا تصورات نیاکان ما را در ارتباط با کاربردهای فراوان عسل بررسی و اثبات نمایند.

معجزه ترکیب عسل با سایر خوراکی‌ها

عسل طبیعی خوراکی فوق‌العاده‌ای است که نمی‌توان از خواص بی‌نظیرش غافل شد. از ترکیب عسل و لیمو گرفته تا ترکیب عسل و سرکه سیب، عسل طبیعی در ترکیب‌های مختلف فوق‌العاده دیگری همچون عسل و دارچین، عسل و سیر، عسل و زنجبیل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. عسل طبیعی و ترکیب‌هایش روش‌های خانگی برای درمان برخی مشکلات سلامتی هستند. در ادامه ترکیب‌های مختلف با عسل طبیعی برای اهداف مختلف عسل درمانی را خواهید خواند.

توجه: مطالب این بخش جنبه راهنمایی دارد. از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

با کلیک روی هر یک از موارد زیر می‌توانید پیشنهاد ما را به ترتیب اولویت ملاحظه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از پیشنهادها می‌توانید روی عنوان آن کلیک کنید تا به صفحه محصول هدایت شوید.

برای خرید عسل طبیعی از جای مطمئن…
نیازتون رو پیدا نکردین؟
به دنبال انتخاب محصول طبق مزاج و طبع خود هستید؟

راهنمای خرید عسل

راهنمای تشخیص عسل

راهنمای خواص عسل

راهنمای طبع عسل‌ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست