عسل درمانی در طب سنتی

عسل درمانی در فرهنگ‌های مختلف ریشه داشته است. برای مثال سومریان حدودا ۳۰٪ از درمان‌های دارویی خود را با عسل طبیعی انجام می‌دادند. در هند، عسل یکی از مهمترین عناصر طب کهن و سنتی هندوها یعنی سیدها و آیوروداست. در مصر باستان کاربرد عسل برای درمان بیماری‌های پوستی و چشمی اثبات شده است و همچنین از آن به عنوان مرهمی طبیعی‌ بر روی زخم‌ها و سوختگی‌ها استفاده می‌شده است. فرهنگ‌های دیگر نیز از عسل برای اهداف دارویی گوناگون بهره می‌برند. شما هم می‌توانید برای خرید عسل طبیعی و گنجاندن این خوراکی فوق‌العاده در رژیم غذایی خود اقدام کنید.

عسل درمانی در قرآن

در قرآن در آیات 68 و 69 سوره نحل (به معنای زنبور عسل) از عسل نام برده و به خلقت زنبور عسل اشاره شده و نشانه‌ای از آیات خداوند برای اهل فکر شمرده شده است.

عسل در قرآن مایه شفای همه مردم شمرده شده است. در جای دیگر (در سوره اسراء)،  قرآن را شفایی برای مومنین دانسته است. در قرآن کریم شفای جسم و روح با هم دیده شده است.

امروزه عسل کانون توجه بسیاری از تحقیقات علمیِ جوامع پزشکی قرار گرفته تا تصورات نیاکان ما را در ارتباط با کاربردهای فراوان عسل بررسی و اثبات نمایند.

عسل طبیعی خوراکی فوق‌العاده‌ای است که نمی‌توان از خواص بی‌نظیرش غافل شد. از ترکیب عسل و لیمو گرفته تا ترکیب عسل و سرکه سیب، عسل طبیعی در ترکیب‌های مختلف فوق‌العاده دیگری همچون عسل و دارچین، عسل و سیر، عسل و زنجبیل، عسل و سرکه سیب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. عسل طبیعی و ترکیب‌هایش روش‌های خانگی برای درمان برخی مشکلات سلامتی هستند. در ادامه ترکیب‌های مختلف با عسل طبیعی برای اهداف مختلف عسل درمانی را خواهید خواند.

توجه: مطالب این بخش جنبه راهنمایی دارد. از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

با کلیک روی هر یک از موارد زیر می‌توانید پیشنهاد ما را به ترتیب اولویت ملاحظه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از پیشنهادها می‌توانید روی عنوان آن کلیک کنید تا به صفحه محصول هدایت شوید.

نیازتون رو پیدا نکردین؟

راهنمای طبع عسل‌ها
راهنمای تشخیص عسل
راهنمای خواص عسل

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.