ترکیب عسل و زنجبیل | ترکیب زنجبیل و عسل | چای عسل و زنجبیل | خواص عسل و زنجبیل | سفیدانه

ترکیب عسل و زنجبیل با مجموعه‌ای از خواص همچون کمک به رفع سوء هاضمه، جلوگیری از بروز مشکلات دهان و دندان، رفع انقباضات دوران قاعدگی، کمک به مدیریت بیماری سرطان، بهبود سلامت قلب، کاهش استرس، درمان درد مفاصل و میگرن، درمان آسم، بهبود عملکرد سیستم گوارش همراه است.زنجبیل یکی از خوش‌مزه‌ترین و سالم‌ترین ادویه‌ها در جهان است.

این ادویه حاوی ترکیبات بایواکتیو و مواد مغذی ضروری است که خواص فوق‌العاده‌ای برای مغز و بدن به همراه دارد. به همین دلیل است که قرن‌ها از ادویه برای درمان بیماری‌ها از حالت تهوع گرفته تا مشکلات التهابی استفاده شده است. برای به حداکثر رساندن خواص زنجبیل و درمان مشکلات سلامتی مختلف زنجبیل را با عسل طبیعی استفاده کرده‌اند که روشی بسیار مناسب برای انتقال فواید گیاهان دارویی به بدن است. زنجبیل و عسل هر کدام خواص متنوع مخصوص به خودشان را دارن و وقتی با هم ترکیب شوند نوشیدنی فوق‌العاده‌ای حاصل می‌شود.

راهنمای خرید عسل طبیعی

خواص ترکیب عسل و زنجبیل

خاصیت عسل در ترکیب با خوراکی‌های مختلف از دیرباز برای انسان ثابت شده است. در این مقاله به 11 خاصیت اثبات شده ترکیب عسل و زنجبیل می‌پردازیم. شما می‌توانید برای مطالعه بیشتر در مورد خواص ترکیب عسل با خوراکی‌های مختلف روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید:ترکیب عسل و دارچین، عسل و سرکه سیب، عسل و شیر

1- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در رفع سوءهاضمه

زنجبیل ویژگی‌های ذاتی گوارشی دارد که آن را تبدیل به دارویی عالی برای درمان مشکلات سوءهاضمه نموده است. علاوه بر آن زنجبیل و عسل هر دو ویژگی آنتی اکسیدانی دارند، بنابراین قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهند. ترکیب زنجبیل و عسل حاوی سطح بالایی از پروتئین است که به فرایند هضم کمک می‌کند و همچنین آزادسازی صفرا در بدن را بهبود می‌بخشد که این امر به آب شدن چربی کمک می‌کند. همچنین این ترکیب روده را تحریک می‌کند که فرایند عملکرد گوارش تسریع شود و حرکات شکم به درستی و با سهولت انجام می‌شود. در آخر اینکه ترکیب عسل و زنجبیل جذب سایر مواد مُغذی حاصل از مواد غذایی را سرعت بخشیده و از هدر رفتن آن جلوگیری می‌کند. این ترکیب مدت‌های زیادی برای کودکان در جهت کاهش دل درد آنها استفاده شده است چراکه بر خلاف داروهای مرسوم این روش یک راه حل آرام‌بخش است.

2- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در پیشگیری از مشکلات دندان

ویژگی آنتی بیوتیکی زنجبیل و عسل آنها را تبدیل به یک راه حل خیلی موثر برای درمان زخم‌ها کرده است. علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که عسل می‌تواند حتی عفونت چشم و مجرای گوارشی را به لطف وجود هیدروژن پراکسید درمان کند. هیدروژن پراکسید منجر به آزاد شدن اسید گلوکونیک می‌شود که این اسید بطور بالقوه مسئول درمان مشکلات دندان است.

3- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در رفع انقباضات دوران قاعدگی

زنجبیل به عنوان یک درمان‌کننده قوی برای علائم مرتبط با دوران قاعدگی از جمله خستگی، انقباضات و تغییرات مود شناخته شده است. چای زنجبیل و عسل به ریلکس شدن ماهیچه‎ها کمک می‌کند و انقباضات را کاهش می‌دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که خانم‌هایی با دوران قاعدگی نامنظم و سنگین بعد از نوشیدن ترکیب عسل و زنجبیل تسکین یافته‌اند.

4- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در مدیریت بیماری سرطان

چای زنجبیل و عسل
چای زنجبیل و عسل

زنجبیل با کاهش حالت تهوع که پس از شیمی درمانی رخ می‌دهد در ارتباط است. بیماران معمولا بعد از تجربه فرایند درمان این بیماری از حالت تهوع شدید در عذاب و به دنبال تسکین آن با روش‌های خانگی هستند. زنجبیل به سرعت شکم خالی را پر می‌کند و به دلیل ویژگی‌اش در هضم از وقوع حالت تهوع جلوگیری می‌کند.حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی به دلیل وجود سیس پلاتین، یکی از عناصر اصلی شیمی درمانی، بوجود می‌آید و زنجبیل به از بین رفتن تاثیر آن کمک می‌کند. این ادویه بطور مثبتی در کاهش حالت تهوع زنان باردار نیز موثر بوده است. ترکیب زنجبیل با عسلی که تاثیر آرامبخشی دارد معجون محافظ و قدرتمندی در برابر حالت تهوع می‌سازد.

 

 

5- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در بهبود سلامت قلب و عروق

نشان داده شده است که ویژگی آنتی اکسیدانی عسل و زنجبیل رفتار پروستاگلاندین در بدن را تعدیل می‌کند. پروستاگلاندین‌ها نوعی عنصر چربی است که از لحاظ آنزیمی از اسیدهای چرب بوجود می‌آیند که در زنجبیل موجود است. پروستاگلاندین‌ها در کل بدن وجود دارند و عناصر کلیدی در تقریبا تمام اعضاء بدن هستند. وقتی موضوع سلامت قلب باشد ویژگی تثبیت‌کنندگی زنجبیل و عسل، تنش در رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد و در نتیجه فشار خون را پایین می‌آورد و احتمال گرفتگی عروق، سکته قلبی و مغزی را به حداقل می‌رساند. علاوه بر آن اسیدهای آمینه، مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در ترکیب زنجبیل و عسل گردش خون را بهبود می‌بخشد که در نتیجه آن احتمال وقوع مشکللات قلبی را به حداقل می‌رساند. همچنین زنجبیل از انباشت چربی در عروق و در نتیجه بروز سکته قلبی و مغزی جلوگیری می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم حتما به صفحه عسل درمانی سر بزنید و پیشنهادهای ما برای درمان بیماری‌های مختلف را بخوانید.

6- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در تسکین استرس

عسل و زنجبیل خاصیت آرامبخشی دارند که به کاهش تنش و استرس شما کمک می‌کند. باور عموم بر این است که چنین تاثیری به دلیل ترکیب و عطر قوی آن است.

7- نقش ترکیب عسل و زنجبیل در جلوگیری از عفونت‌های قارچی

یکی از مسائل پیچیده که به دلیل مقاومت زیاد آن به داروهای سنتی نیاز به کنترل دارد عفونت‌های قارچی هستند که در برابر ترکیب عسل و زنجبیل هیچ شانسی ندارد. در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه کارلتون انجام شده مشخص شده است که در بین 29 ادویه‌ گیاهی مورد آزمایش تنها زنجبیل در از بین بردن قارچ‌ها موثر بوده است. نتیجه‌گیری این است که اگر به ضد قارچ قوی احتیاج دارید کافی است نوشیدن ترکیب عسل و زنجبیل را به برنامه خود اضافه کنید. اگر با عفونت قارچی موضعی درگیر هستید پیشنهاد می‌شود چند قطره روغن خالص زنجبیل را با روغن نارگیل و روغن چای سبز ترکیب کنید و 2 الی 3 مرتبه به محل مورد نظر بمالید.

8- ترکیب عسل و زنجبیل در درمان مفاصل و دردهای میگرنی

میگرن می‌تواند بسیار دردناک و مختل کننده تمام فعالیت‌های روزانه شما باشد و به راحتی با داروی بدون نسخه درمان نمی‌شود. با این حال زنجبیل می‌تواند به کاهش درد کمک کند و برای مغز هم مفید است. استفراغ و حالت تهوع از علائم رایج در میگرن است، همچنین زنجبیل برای برخی از مبتلایان به میگرن رهایی از دل هم خوره را به همراه داشته است. و همچنین زنجبیل به دلیل داشتن ویژگی ضد التهابی، در درمان هر نوع درد ناشی از التهاب بافت‌ها فوق‌العاده عمل می‌کند. همین موضوع یعنی می‌تواند برای درمان سردردهای هرازچندگاهی نیز موثر باشد.

9-ترکیب عسل و زنجبیل در درمان آسم

باور بر این است که ترکیب زنجبیل و عسل به درمان یا به حداقل رساندن تاثیر آسم و سایر مشکلات تنفسی کمک می‌کند. این آرامبخش طبیعی و ترکیب ضد التهابیِ آن، تنش در ریه‌ها را کاهش می‌دهد و بطور موثری جریان اکسیژن در ریه‌ها را بهبود می‌بخشد. در نهایت به رهایی رگ‌های خونی و ریلکس شدن آنها کمک می‌کند. علاوه بر آن این ترکیب خلط آور است و درمان سریعی برای سرفه، آبریزش بینی، سرماخوردگی و گلو درد است.

10-ترکیب عسل و زنجبیل در پیشگیری از سرطان

وقتی صحبت از پیشگیری از سرطان می‌شود تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیب زنجبیل و عسل ویژگی پیشگیرانه دارد. آنزیم‌های آنتی اکسیدان وظیفه کاهش احتمال وجود و رشد متاستاز و سرطان را به عهده دارند. بنابراین این ترکیب نه تنها علائم شیمی درمانی را تسکین می‌دهد بلکه احتمال توسعه علائم و ارتباط آن با سرطان را نیز به حداقل می‌رساند.

11- ترکیب عسل و زنجبیل در بهبود عملکرد گوارش

علاوه بر تسکین علائم حالت تهوع و استفراغ این ترکیب به جذب غذا و جلوگیری از نفخ بعد از پرخوری بسیار کمک می‌کند.

راهنمای خواص عسل خام
راهنمای طبع عسل‌ها
راهنمای تشخیص عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up