گرده گل در درمان آلرژی | درمان آلرژی فصلی | سفیدانه

یکی از دلایل اصلی که گرده گل همراه همیشگی برخی افراد است وجود آلرژی‌های فصلی تابستان و بهار است. اغلب آلرژی‌ها از کودکی همراه افراد هستند و زندگی را برایشان در برخی مقاطع دشوار می‌کند. مصرف کنندگانی که گرده گل را با هدف درمان آلرژی به گرده افشانی مصرف می‌کنند نتایج فوق‌العاده‌ای گرفته‌اند که هیچ عارضه جانبی هم نداشته است.

بنابراین مشتریان زیادی برای این ماده ارزشمند وجود دارد. اگر از هر گونه آلرژی فصلی رنج می‌برید حتماً امسال استفاده از گرده گل را در برنامه خود بگنجانید. نه تنها شواهد زیادی از تأثیرگذاری گرده گل در درمان خانگی آلرژی وجود دارد بلکه چندین مطالعه دانشگاهی نیز وجود دارد که نشان‌دهنده 75% بهبود در سه چهارم شرکت کنندگان در آزمایش بوده است. شواهد حاکی از آن است که آلرژی در حیوانات خانگی نیز با گرده گل و عسل خام درمان شده است.

مطالعات در خصوص بهبود یا درمان آلرژی با گرده گل

به اطلاعات زیر که در مجله آلرژی (Journal of Allergy) منتشر شده‌اند توجه کنید:

73% از بیمارانِ تب یونجه (زکام بهاره) با مصرف گرده گل بطور میانگین شاهد 75% بهبود در علائم آلرژی بودند.

– 78% از بیماران آسمی بطور میانگین 75% بهبود را تجربه کردند.

17.8% از بیماران زکام بهاره و 33% از بیماران آسمی درمان کامل را تجربه کردند. هرچه زمان مصرف گرده گل جلوتر باشد (قبل از رسیدن به فصل آلرژی) نرخ موفقیت در درمان بالاتر است.

در اینجا به یک مقاله مثبت دیگر در مجله فیتوتراپی (Journal of Phytotherapy)، که در سال 2009 منتشر شد، اشاره می‌کنیم. محققان دانشگاه Juntendo ژاپن بطور روزانه موش‌ها را با گرده گل تغذیه کردند.

یافته آنها نشان داد که تعداد ماست‌سل‌های* فعال (mast cells) به نسبت میزان مصرف کاهش یافت (هرچه گرده گل بیشتری به موش‌ها دادند نتایج بهتری دریافت کردند.)

وقتی شما در معرض آلرژی قرار می‌گیرید ماست‌سل‌ها مسئول تولید و آزادسازی هیستامین هستند. هیستامین نیز التهابات واکنشی مانند عطسه، خارش، آبریزش بینی و سرفه را تحریک می‌کند. بنابراین شما واژه آنتی-هیستامین را در داروهای ضد آلرژی شنیده‌اید. شما از قرص‌های آنتی هیستامین استفاده می‌کنید تا میزان هیستامین در بدن خود را کاهش دهید. کاهش میزان هیستامین در کسانی که از آلرژی رنج می‌برند نتیجه خیلی خوبی است.

تجربه 1 در درمان آلرژی با گرده گل

«من معمولاً با فروشنده‌ها تماس نمی‌گیرم، مگر اینکه سؤالی در مورد محصول‌شان داشته باشم، اما الآن احساس می‌کنم مجبورم در ستایش گرده گل چیزی بنویسم. من از آلرژی‌های شدید فصلی در عذاب بودم. برای اینکه بهتر درک کنید، قبل از درمان با گرده گل، من 27 سال از زندگی‌ام را در فصل بهار با حمله‌های آسم سپری کردم، چشم‌هایی که از ورم زیاد بسته می‌شدند و عطسه‌هایی که به خون دماغ منجر می‌شد. به محض رسیدن به فصل بهار فقط دیفن هیدرامین میخوردم، بعضی وقت‌ها 100 میلی گرم (حد مجازش 50 میلی گرم است) اما احتیاج داشتم نفس بکشم.

در جایی خواندم که عسل خام به دلیل برخورداری از گرده گل، برای بهبود سیستم دفاعی بدن استفاده می‌شود. بنابراین فقط گرده گل سفارش دادم. بعد از 2 ماه از اولین استفاده‌ام از گرده گل فصل بهار از راه رسید. با مصرف یک عدد سیتریزین دیگر هیچ خبری از علائم نبود. بعد از 2 سال، امروز دیگر چیزی که قبلاً من را راهی بیمارستان می‌کرد وجود ندارد. پنجره کاملاً باز است و بینی من کاملاً تمیز است.»

 تجربه 2 در درمان آلرژی با گرده گل

«شوهر 33 ساله، فعال و سالم من آلرژی وحشتناکی دارد. وقتی با او آشنا شدم به سگ من آلرژی داشت؛ و این مشکل بزرگی برای ما بود. هیچ راهی نداشتم، کم کم نزدیک بود به همراه سگم از او جدا شوم، اما نمی‌توانستم بنابراین به دنبال راه حلی طبیعی گشتم. مطالبی در مورد گرده گل خواندم و از شنیدن تجربیات دیگران متحیر شدم. از آنجایی که این شواهد می‌تواند از هر جایی آمده باشد من تصمیم گرفتم مقدار کمی گرده گل تهیه و آن را امتحان کنم.

همسرم ابتدا متوجه تأثیرش نشد، اما در طول زمان بدون اینکه بفهمیم خارش و آب ریزش چشم‌هاش بعد از چمن‌زنی متوقف شد و دیگر از واکنش‌های شدید نسبت به سگ من خبری نبود و حتی گربه مادرش هم قابل تحمل بود. دخترمان هم به گرده گل، گرد و خاک و هر آن چیز طبیعی آلرژی دارد. پس به او هم در وعده صبحانه و شام گرده گل دادیم. علائم او هم به شدت کاهش پیدا کرد. حتی وقتی مصرف گرده گل را برای مدتی متوقف کردند، علائم به آن شدت ظاهر نشدند. گرده گل به سرعت آلرژی و علائم آن را درمان نمی‌کند. اما اضافه کردن منظم آن به رژیم غذایی به شما کمک می‌کند آلرژی خود را مدیریت کنید.»

آلرژی به گرده گل
آلرژی به گرده گل

10 نکته برای درمان آلرژی با گرده گل

   10 نکته برای در امان ماندن از آلرژی به گرده افشانی در سال جدید را بخوانید:

 

 

1- 2 الی 3 ماه قبل از شروع فصل تابستان (هر چه زودتر بهتر) به تدریج گرده گل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

2- سعی کنید گلوتن را برای 4 هفته از رژیم غذایی خود حذف کنید. (گلوتن پروتئینی است که در گندم، جو و چاودار یافت می‌شود. این ماده باعث کش آمدن خمیر و تُرد شدن بافت فرآورده نهایی می‌شود.) خوراکی‌هایی که گلوتن دارند به دلیل مصرف بی رویه و وضعیت تراریخته بودنشان بسیار آلرژی‌زا هستند.

3- هر نوع محصول لبنیاتی را برای 4 هفته از رژیم غذایی خود حذف کنید. به بهبود یا وخیم شدن علائم خود توجه کنید.

4- مصرف ویتامین C و کوئرستین (فلاونولی که در بیشتر میوه‌ها، سبزیجات، برگ‌ها و دانه‌ها یافت می‌شود) را افزایش دهید. توصیه می‌شود در فصول آلرژی 3 تا 5 گرم بطور روزانه مصرف کنید. هر دو ماده آنتی هیستامین طبیعی هستند.

5- مصرف 1 تا 2 قاشق غذاخوری عسل خام را در برنامه روزانه بگنجانید. در مورد خواص عسل خام بیشتر بخوانید.

6- استرس خود را کنترل کنید (از خواب، ورزش، مدیتیشن، یوگا، نفس گیری کمک بگیرید). اگر اضطراب مسئله تاثیرگذاری بر شماست از محصولات طبیعی ضد استرس استفاده کنید تا این مورد را تحت کنترل خود درآورید.

7- از محصولات مناسب برای متعادل‌سازی سیستم دفاعی بدن استفاده کنید. این خوراکی‌ها به سیستم دفاعی بدن شما کمک می‌کند تا واکنش مناسبی به آلرژی‌ها نشان دهد. این کار سیستم دفاعی بدن شما را متعادل می‌کند.

8- مواد نرم کننده، شوینده‌ها و پاک کننده‌ها را به نوع طبیعی و برندهای سبز (ضد آلرژی و بدون عطر و بو) تغییر دهید. استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی کبد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سیستم دفاعی بدن را ضعیف می‌کند.

9- به یاد داشته باشید فیلتر هواکِش خود را هر 3 ماه یکبار تغییر دهید.

10- از مصرف غذاهای حاوی شکر و افزودنی‌ها اجتناب کنید. شکر سیستم دفاعی بدن شما را به مدت 8 ساعت بعد از فرو بَری گیج و سرکوب می‌کند.

نکات مهم در درمان آلرژی

1- از مصرف خوراکی‌های حاوی سولفیت و سولفات اجتناب کنید. این مواد برای بسیاری از افراد آلرژی‌زا هستند.

2- تا جایی که می‌توانید غذاهای ارگانیک مصرف کنید. آفت‌کُش‌ها و حشره‌کُش‌ها سیستم دفاعی بدن شما را تخریب می‌کنند.

3- مصرف روزانه فیبر را حداقل به 20 گرم برسانید. اگر سوخت و ساز بدن‌تان به درستی انجام نشود، بدن شما مجدداً سموم را جذب می‌کند که تأثیر فاحشی در تخریب سلامتی شما خواهد داشت.

4- نزد پزشک سنتی بروید و تست حساسیت به خوراکی‌های مختلف را انجام دهید تا بدانید چه غذاهایی سیستم دفاعی بدن شما را آشفته می‌کند.

کپسول گرده گل | سفیدانه
خرید گرده گل | خواص گرده گل | قیمت گرده گل | سفیدانه

چرا خرید گرده گل برای درمان آلرژی توصیه می‌شود؟

یکی از مفاهیم دشوار برای پزشکان و مردم عادی این است که چرا باید خوراکی‌ای مصرف کنند که به آن آلرژی دارند؟ برای مثال، چرا باید گرده گل بخوریم در حالی که همین گرده‌های گل عامل ایجاد آلرژی هستند؟

روش کار آن دقیقاً مشابه واکسن است. زمانی که شما مقدار کمی ماده محرک (گرده گل‌های محلی) را به بدن خود وارد کنید، سیستم دفاعی بدن شما یک دیوار دفاعی مقابل این ماده خارجی می‌سازد.

 

این کار سیستم دفاعی را آماده مواجهه با چنین پدیده‌ای می‌کند تا بتواند با مقادیر بیشتر از این ماده مقابله کند. بنابراین دیگر خبری از واکنش‌های افراطی مانند عطسه، خارش چشم یا پوست نخواهد بود. در نتیجه حساسیت بدن شما به گرده گل‌ها، گیاهان و درختان که در فصل بهار و تابستان ظاهر می‌شوند روز به روز کمتر و کمتر می‌شود و دیگر از آلرژی راحت می‌شوید.

سایر عوامل مخرب در سیستم دفاعی بدن شما

به یاد داشته باشید که واکنش‌های آلرژیک نتیجه تضعیف بیش از حد سیستم دفاعی است. هر چه بیشتر سیستم دفاعی خود را تخریب کنید احتمال تجربه علائم آلرژی بیشتر می‌شود. سعی کنید از موارد زیر که از عوامل اصلی آلرژی و ضربه زدن به سیستم دفاعی بدن شما هستند پرهیز کنید. اجتناب از گلوتن، لبنیات و شکر برای بسیاری مانند معجزه عمل کرده است.

·  گلوتن (این ماده در گندم، جو و چاودار و بسیاری از دانه‌های یافت می‌شود)

 • لبنیات
 • شکر (به برچسب کالاها دقت کنید، این روزها در همه چیز شکر وجود دارد)
 • استرس
 • یبوست و عدم برخورداری از تحرک روزانه روده
 • کم آبی (نوشیدن کمتر از 8 لیوان آب در روز)
 • الکل
 • مواد شیمیایی (شوینده‌ها و محصولات مراقبت شخصی از بدترین مجرمان هستند)
 • آلودگی
 • دود سیگار

خوراکی‌هایی که بیشترین ارتباط با علائم آلرژی را دارند

رژیم حذفی را پیش بگیرید تا متوجه شوید حذف کدام ماده غذایی علائم شما را بهبود می‌بخشد. ما شاهد آن بودیم که حذف گلوتن، شکر و لبنیات توسط مشتریان تقریباً علائم آلرژی را به حداقل و حتی حذف رسانده است.

 • لبنیات
 • گلوتن
 • سویا
 • آجیل
 • شکلات
 • کولا
 • سولفیت

مصرف گرده گل برای درمان آلرژی بسیاری از افراد به شدت تأثیرگذار بوده است. سعی کنید مصرف آن را هرچه زودتر نسبت به آغاز فصل آلرژی شروع کنید. همچنین اعمال برخی از اصلاحات رژیمی را در دستور کارتان قرار دهید. تجربه نشان می‌دهد حذف مواد آلرژی‌زای مرسوم از رژیم غذایی به شدت به تقویت سیستم دفاعی بدن شما در فصل آلرژی کمک می‌کند. اگر از مصرف گرده گل نتیجه گرفته‌اید زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

 پاورقی:

*ماست‌سل‌ها سلول‌های بزرگی هستند که به تعداد زیاد در بافت پیوندی یافت می‌شوند. وظیفه اصلی ماست‌سل‌ها ذخیره واسطه‌های شیمیایی است که در جریان واکنشهای آلرژیک و التهاب‌ها آن‌ها را آزاد می‌سازند. مهم‌ترین واسطه‌های شیمیایی مترشحه به ‌وسیله ماست‌سل‌ها هپارین و هیستامین می‌باشند.

راهنمای خرید عسل
خواص عمومی گرده گل
راهنمای عسل درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up